Kurs prawo jazdy Kat. D

Kurs zawiera:

Kategoria D – prawo jazdy dla chcących kierować autobusami i nie tylko

Kategoria D prawa jazdy uprawnia do kierowania kilkoma typami pojazdów. Przede wszystkim dzięki niemu kierowca może prowadzić autobus i autobus z przyczepą lekką. Kierowca kategorii D może jednak też prowadzić wszystkie pojazdy określone w kategorii AM (czyli motorowery i czterokołowce lekkie), a także ciągniki i pojazdy wolnobieżne (także z przyczepą lekką). 

Wymagania dla kandydata dotyczące kategorii D są większe niż w przy większości kategorii. Musi on mieć ukończone 24 lata, jednak należy pamiętać, że w przypadku kierowców, którzy uzyskali kwalifikację wstępną zgodnie z odrębnymi przepisami – minimalny wiek otrzymania uprawnień wynosi 21 lat. W naszych ośrodkach oczywiście chętnie pomożemy w uzyskaniu kwalifikacji wstępnej. Kandydat na kierowcę kategorii D musi też mieć już prawo jazdy kategorii B. Przed rozpoczęciem kursu należy też ponownie uzyskać Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), czym również zajmujemy się w naszych ośrodkach. Można to jednak także zrobić przez Internet, w urzędzie czy chociażby drogą pocztową.

Uprawnienia

Wymagania

Kurs dostępny z dofinansowaniem z funduszy Unijnych!

 • Program Kariera
  dla osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą, bez wyższego wykształcenia
  87% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Program Kariera Zawodowa
  dla osób pracujących bez wyższego wykształcenia
  85% dofinansowania  – do kwoty 5055 zł
 • Małopolskie Bony Rozwojowe M-Bon
   dla przedsiębiorców i ich pracowników
  80% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Z POWERem w przyszłość
  dla osób bezrobotnych w wieku 15-29 lat
  100% dofinansowania
 • Siła kompetencji
   dla osób, których umowy o prace czy zlecenia nie zostały przedłużone

Dowiedz się więcej >>

Kurs prawa jazdy kat. D. Jak wygląda? Czego można się spodziewać?

Kurs na prawo jazdy kat. D wygląda podobnie jak większość kursów w ośrodkach szkolenia kierowców. Składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych, a także egzaminu wewnętrznego praktycznego. Różni się jednak liczba godzin zajęć w zależności od tego, jaką kategorię prawa jazdy kursant już posiada. W przypadku kierowców mających jedynie prawo jazdy kategorii B kurs będzie się składał z 30 godzin zajęć teoretycznych i aż 60 godzin zajęć praktycznych. Natomiast w przypadku kierowców posiadających prawo jazdy kategorii C będzie to 30 godzin zajęć teoretycznych i 40 godzin zajęć praktycznych. Różna będzie też cena kursu w obu przypadkach. Kierowcy kategorii C za prawo jazdy kategorii D zapłacą 1500 zł mniej.

Po zdaniu wewnętrznego egzaminu kursant przystępuje do państwowego egzaminu praktycznego i po jego pozytywnym zakończeniu pozostaje mu tylko uiścić opłatę za wydanie prawa jazdy i odebrać dokument.

Etapy Kursów

Zapisz się na kurs prawa jazdy ONLINE

Prawo jazdy kat. D Kraków – zapraszamy do OES!

Zamierzasz zrobić prawo jazdy kat. D? Zapraszamy do naszego ośrodka szkolenia kierowców. Jesteśmy doświadczonym zespołem. Działamy od 2001 roku i prowadzimy 6 ośrodków w Krakowie i okolicach. Nasza oferta jest bardzo bogata – nie tylko prowadzimy kursy prawa jazdy wszystkich kategorii, ale organizujemy też szkolenia zawodowe i kursy specjalistyczne. Pomagamy naszym kursantom w załatwianiu wszelkich formalności – badań lekarskich czy Profilu Kandydata na Kierowcę. Do dyspozycji naszych kursantów udostępniamy nasze własne sale wykładowe i plac manewrowy, a podczas zajęć jeździmy takimi samymi pojazdami jak podczas egzaminów państwowych (w przypadku kategorii D jest to SOLBUS ST 11). Wszystko robimy po to, aby szkolenie było jak najbardziej komfortowe i bezstresowe. Nie przeciągamy czasu trwania naszych kursów, a każdy kursant na początku zajęć praktycznych dostaje grafik godzinowy, dzięki czemu wie, kiedy jego szkolenie się zakończy. 

Postaw na nas!

Chcesz zrobić prawo jazdy? Kraków i OES to idealne połączenie. Jesteśmy doświadczoną i jedną z największych szkół jazdy w Krakowie. Posiadamy już 6 placówek, a wszystko po to, by każdy mógł wybrać dogodną lokalizację dla siebie. Można nas znaleźć w 4 lokalizacjach w Krakowie oraz w Zabierzowie i Wieliczce. W każdej z naszych lokalizacji oferujemy kursy i szkolenia na najwyższym poziomie. Troszczymy się o to, by wiedzę przekazywała kursantom świetnie wyszkolona kadra instruktorów, którzy dysponują fachową wiedzą i dużym doświadczeniem, a co więcej są pasjonatami w swojej dziedzinie.

Zapisz się na kurs

Klasycznie...

Promocja!
Original price was: 8.000,00zł.Current price is: 7.600,00zł.