Kurs prawo jazdy Kat. A

Kurs zawiera:

Prawo jazdy kategorii A – do czego upoważnia i jakie są wymagania?

Kurs prawo jazdy kategorii A jest przeznaczony dla osób, które chcą zdobyć uprawnienia do jazdy wszystkimi motocyklami, bez żadnych ograniczeń w zakresie ich mocy. Co więcej, kurs ten upoważnia też do prowadzenia pojazdów wyszczególnionych w kategorii AM, a także zespołu pojazdów wymienionych we wszystkich podkategoriach A połączonych przyczepą. Kategoria A upoważnia również do kierowania motocyklem trójkołowym o mocy przekraczającej 15 kW (jednak minimalny wymagany wiek kandydata to wtedy 21 lat). 

Uzyskanie prawa jazdy kategorii A ma jednak pewne wymaganie – kandydat musi mieć ukończone 24 lata. Wyjątkiem od tej reguły są osoby, które mają ukończone 20 lat i od co najmniej 2 lat posiadają prawo jazdy kategorii A2. One mogą zdobyć kategorię A wcześniej.

Uprawnienia

Wymagania

Kurs dostępny z dofinansowaniem z funduszy Unijnych!

 • Program Kariera
  dla osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą, bez wyższego wykształcenia
  87% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Program Kariera Zawodowa
  dla osób pracujących bez wyższego wykształcenia
  85% dofinansowania  – do kwoty 5055 zł
 • Małopolskie Bony Rozwojowe M-Bon
   dla przedsiębiorców i ich pracowników
  80% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Z POWERem w przyszłość
  dla osób bezrobotnych w wieku 15-29 lat
  100% dofinansowania
 • Siła kompetencji
   dla osób, których umowy o prace czy zlecenia nie zostały przedłużone

Dowiedz się więcej >>

Jak wygląda kurs? Prawo jazdy A krok po kroku

Aby uzyskać prawo jazdy tej kategorii, najpierw należy zdobyć PKK (Profil Kandydata na Kierowcę). Można to zrobić w urzędzie, przez Internet, ale także w naszych ośrodkach. Aby uzyskać PKK w naszym ośrodku, należy przynieść orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów, dostarczyć kolorowe zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm i wypełnić wniosek o wydanie prawa jazdy. Dodatkowo trzeba mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport. 

Gdy kandydat uzyska PKK, może zapisać się na kurs. Jeśli jest to pierwsza kategoria prawa jazdy, którą stara się uzyskać, to kurs obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych i 20 godzin zajęć praktycznych. Jeśli jednak kandydat posiada już prawo jazdy kategorii A1 lub A2, to jest zwolniony z zajęć teoretycznych i państwowego egzaminu teoretycznego i odbywa jedynie 10 godzin zajęć praktycznych. 

Po odbyciu kursu (oczywiście w przypadku nieposiadania kategorii A1 lub A2), kandydat zdaje wewnętrzny egzamin teoretyczny i praktyczny, a następnie państwowy egzamin teoretyczny i praktyczny. W przypadku posiadania kategorii A1 lub A2 kursant zdaje tylko praktyczną część obu egzaminów. Po zdaniu kursu wystarczy wpłacić na konto urzędu opłatę za wydanie prawa jazdy i po 9 dniach dokument jest gotowy do odbioru. 

Etapy Kursów

Zapisz się na kurs prawa jazdy ONLINE

Kurs motocyklowy Kraków – zapraszamy do OES!

Chcesz zrobić prawo jazdy kat. A? Kraków i OES to doskonałe miejsce na to! W naszych ośrodkach sprawnie i w przyjaznej atmosferze nauczymy Cię, jak jeździć. W naszej kadrze mamy samych wysoko wyspecjalizowanych instruktorów, którzy są pasjonatami motocykli, więc na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Oczywiście wybór instruktora należy do kursanta. Aby ułatwić naukę, do dyspozycji naszych kursantów na wyłączność udostępniamy plac manewrowy, a na zajęciach praktycznych jeździmy na takich samych motocyklach jak na egzaminach państwowych. Co więcej, nasze motocykle są dodatkowo wyposażone w gmole, aby zwiększyć bezpieczeństwo kursantów. Kurs prawa jazdy kategorii A w OES kosztuje 2400 zł, a dodatkowo na naszej stronie internetowej często pojawiają się promocje, dlatego zachęcamy do jej śledzenia na bieżąco. Zapraszamy na kurs prawa jazdy na motor do naszej szkoły i do zapisu poprzez zakładkę „Zapisz się na kurs”.

Postaw na nas!

Chcesz zrobić prawo jazdy? Kraków i OES to idealne połączenie. Jesteśmy doświadczoną i jedną z największych szkół jazdy w Krakowie. Posiadamy już 6 placówek, a wszystko po to, by każdy mógł wybrać dogodną lokalizację dla siebie. Można nas znaleźć w 4 lokalizacjach w Krakowie oraz w Zabierzowie i Wieliczce. W każdej z naszych lokalizacji oferujemy kursy i szkolenia na najwyższym poziomie. Troszczymy się o to, by wiedzę przekazywała kursantom świetnie wyszkolona kadra instruktorów, którzy dysponują fachową wiedzą i dużym doświadczeniem, a co więcej są pasjonatami w swojej dziedzinie.

Zapisz się na kurs

Klasycznie...

Promocja!
Original price was: 2.850,00zł.Current price is: 2.650,00zł.
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Promocja!
2.350,00
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Promocja!
Original price was: 2.800,00zł.Current price is: 2.600,00zł.
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Promocja!
Original price was: 1.500,00zł.Current price is: 1.300,00zł.
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page