Kurs HDS

Kurs zawiera:

Kurs na HDS. Czym jest? Do czego uprawnia? Dla kogo jest przeznaczony?

Kurs HDS to szkolenie przeznaczone dla osób, które pracują w transporcie drogowym i chcą zdobyć uprawnienia operatora żurawia przeładunkowego. HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy) to przenośny żuraw zamontowany na samochodzie. Umożliwia on przenoszenie, podnoszenie i opuszczanie ciężkich przedmiotów, na przykład kontenerów transportowych. Posługiwanie się HDS wymaga dużych umiejętności operatora i znajomości zasad bezpieczeństwa, dlatego wymagane jest przejście szkolenia i zdanie egzaminu przed inspektorem Urzędu Dozoru Technicznego. 

Na kurs na HDS mogą się zapisać wszystkie osoby pełnoletnie, które nie mają przeciwwskazań do wykonywania pracy na dźwigu. Dobry stan zdrowia musi być udokumentowany orzeczeniem lekarza uprawnionego do wykonywania badań profilaktycznych. Kandydat nie musi mieć prawa jazdy. 

Uprawnienia

Wymagania

Kurs dostępny z dofinansowaniem z funduszy Unijnych!

 • Program Kariera
  dla osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą, bez wyższego wykształcenia
  87% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Program Kariera Zawodowa
  dla osób pracujących bez wyższego wykształcenia
  85% dofinansowania  – do kwoty 5055 zł
 • Małopolskie Bony Rozwojowe M-Bon
   dla przedsiębiorców i ich pracowników
  80% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Z POWERem w przyszłość
  dla osób bezrobotnych w wieku 15-29 lat
  100% dofinansowania
 • Siła kompetencji
   dla osób, których umowy o prace czy zlecenia nie zostały przedłużone

Dowiedz się więcej >>

Jak wygląda kurs HDS?

Kurs na HDS w naszym ośrodku składa się z części teoretycznej i praktycznej. Na początku kursant odbywa część teoretyczną, która trwa 42 godziny. W tym czasie poruszane są następujące tematy: budowa żurawi, urządzenia zabezpieczające wykorzystywane w żurawiach, wyposażenie elektryczne, obsługa żurawi, obowiązki i zadania operatora żurawia, BHP oraz dozór techniczny nad urządzeniami. Następnie przechodzimy do części praktycznej, w której kursant uczy się praktycznej obsługi żurawia HDS, czyli między innymi bezpiecznego przeładunku, załadunku, podnoszenia i opuszczania ładunków. Ta część szkolenia trwa 16 godzin.

Po ukończonym kursie kursant podchodzi do egzaminu teoretycznego i praktycznego przed inspektorem Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). W jego trakcie mogą paść pytania o zabezpieczenia elektryczne, hydrauliczne lub mechaniczne HDS, dozór techniczny czy BHP związane z pracą operatora HDS. W części praktycznej sprawdzana jest umiejętność posługiwania się sprzętem. Po zdanym egzaminie kursant otrzymuje zaświadczenie kwalifikacyjne uprawniające do obsługi żurawi przeładunkowych kat. Ż II.

Etapy Kursów

Ceryfikat kompetencji zawodowych kraków

Wymagane Dokumenty

Zapisz się na kurs prawa jazdy ONLINE

HDS Kraków – zapraszamy do naszego ośrodka

Zastanawiasz się nad kursem HDS? Zapraszamy do OES Kraków! Dlaczego warto nas wybrać? Dlatego, że jesteśmy ośrodkiem z dużym doświadczeniem i naprawdę znamy się na szkoleniu. Wiedzę i umiejętności przekazujemy już od 2001 roku, a w naszych szeregach mamy samych wysoko wykwalifikowanych instruktorów, którzy z pasją podchodzą do wykonywanych zadań. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby nasze szkolenia były jak najbardziej komfortowe dla naszych klientów. Pomagamy załatwiać wszelkie formalności i zawsze służymy pomocą. Posiadamy 6 ośrodków w Krakowie, Wieliczce i Zabierzowie, więc każdy na pewno znajdzie dogodną dla siebie lokalizację. Nasze ośrodki są otwarte w sobotę, a zajęcia odbywają się w naszych własnych salach wykładowych. Nasza oferta jest bardzo szeroka, co więcej realizujemy także różnego rodzaju kursy dofinansowane ze środków unijnych dla osób chcących się przekwalifikować (do każdej osoby podchodzimy indywidualnie). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapisu na kurs.

Postaw na nas!

Chcesz zrobić prawo jazdy? Kraków i OES to idealne połączenie. Jesteśmy doświadczoną i jedną z największych szkół jazdy w Krakowie. Posiadamy już 6 placówek, a wszystko po to, by każdy mógł wybrać dogodną lokalizację dla siebie. Można nas znaleźć w 4 lokalizacjach w Krakowie oraz w Zabierzowie i Wieliczce. W każdej z naszych lokalizacji oferujemy kursy i szkolenia na najwyższym poziomie. Troszczymy się o to, by wiedzę przekazywała kursantom świetnie wyszkolona kadra instruktorów, którzy dysponują fachową wiedzą i dużym doświadczeniem, a co więcej są pasjonatami w swojej dziedzinie.

Zapisz się na kurs

Klasycznie...

Promocja!
Original price was: 8.000,00zł.Current price is: 7.600,00zł.