Kurs na instruktora nauki jazdy

Kurs zawiera:

Kurs na instruktora nauki jazdy – oto najważniejsze informacje!

Kurs instruktorski to szkolenie, które umożliwia zdobycie uprawnień do pracy jako instruktor nauki jazdy określonej kategorii i pracy w szkole jazdy. Żeby rozpocząć kurs, należy jednak spełnić kilka wymagań i dostarczyć do ośrodka odpowiednie dokumenty. Po pierwsze kandydat musi mieć wykształcenie co najmniej podstawowe, nie może mieć przeciwwskazań zdrowotnych (fizycznych) ani psychologicznych do prowadzenia pojazdów i musi od co najmniej 2 lat posiadać prawo jazdy określonej kategorii (tej, której instruktorem zamierza zostać). 

Niezbędne jest też dostarczenie do ośrodka zaświadczenia o niekaralności za kilka rodzajów przestępstw: przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie po użyciu innego podobnie działającego środka, przestępstwo umyślne przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.

Uprawnienia

Wymagania

Kurs dostępny z dofinansowaniem z funduszy Unijnych!

 • Program Kariera
  dla osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą, bez wyższego wykształcenia
  87% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Program Kariera Zawodowa
  dla osób pracujących bez wyższego wykształcenia
  85% dofinansowania  – do kwoty 5055 zł
 • Małopolskie Bony Rozwojowe M-Bon
   dla przedsiębiorców i ich pracowników
  80% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Z POWERem w przyszłość
  dla osób bezrobotnych w wieku 15-29 lat
  100% dofinansowania
 • Siła kompetencji
   dla osób, których umowy o prace czy zlecenia nie zostały przedłużone

Dowiedz się więcej >>

Kurs instruktora nauki jazdy – na czym polega? Czego można się spodziewać?

Kurs organizowany przez nasz ośrodek posiada część teoretyczną i praktyczną. Podczas zajęć poruszane są zagadnienia z zakresu psychologii (10 godzin), prawa o ruchu drogowym (30 godzin), techniki kierowania pojazdem i jego obsługi (18 godzin), metodyki nauczania (50 godzin), bezpieczeństwa ruchu drogowego (10 godzin) oraz zasad prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców (6 godzin). Kurs obejmuje także praktykę instruktorską dla poszczególnych kategorii prawa jazdy.

Po zakończeniu szkolenia kursant podchodzi do wewnętrznego egzaminu teoretycznego i praktycznego, a następnie do egzaminu państwowego, którego zdanie uprawnia do pracy w charakterze instruktora nauki jazdy. Cały kurs w naszym ośrodku trwa ok. 2,5 miesiąca i odbywa się w trybie weekendowym. Zajęcia teoretyczne trwają przez ok. 7 weekendów, a następnie indywidualnie ustalany jest z kursantem grafik zajęć praktycznych. 

Etapy Kursów

Zapisz się na kurs prawa jazdy ONLINE

Dlaczego warto zrobić kurs instruktora nauki jazdy w OES Kraków?

Jesteśmy doświadczonym ośrodkiem szkoleniowym z wysoko wykwalifikowaną kadrą. Nie błądzimy po omacku, ale dokładnie wiemy, jakiej wiedzy potrzebuje kursant, aby nie tylko bez problemu zdać egzamin państwowy, ale przede wszystkim zostać świetnym instruktorem. Nasza kadra dydaktyczna to Kierownik Ośrodka Szkolenia Kierowców z wieloletnim doświadczeniem, egzaminator w zakresie prawa jazdy kat. A, B, B+E, C, C+E, D, D+E, T, a także psycholog transportu.

W OES do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i staramy się pomóc w każdej kwestii. Ułatwiamy załatwianie formalności, tak by zdobycie uprawnień było jak najprostsze, a do dyspozycji naszych kursantów oddajemy nasze własne sale wykładowe (zajęcia teoretyczne z kursu na instruktora nauki jazdy odbywają się w naszym ośrodku przy ul. Czarnowiejskiej 13/9 w Krakowie). Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą i zapisu na kurs.

Postaw na nas!

Chcesz zrobić prawo jazdy? Kraków i OES to idealne połączenie. Jesteśmy doświadczoną i jedną z największych szkół jazdy w Krakowie. Posiadamy już 6 placówek, a wszystko po to, by każdy mógł wybrać dogodną lokalizację dla siebie. Można nas znaleźć w 4 lokalizacjach w Krakowie oraz w Zabierzowie i Wieliczce. W każdej z naszych lokalizacji oferujemy kursy i szkolenia na najwyższym poziomie. Troszczymy się o to, by wiedzę przekazywała kursantom świetnie wyszkolona kadra instruktorów, którzy dysponują fachową wiedzą i dużym doświadczeniem, a co więcej są pasjonatami w swojej dziedzinie.

Zapisz się na kurs

Klasycznie...

Promocja!
Original price was: 3.800,00zł.Current price is: 3.500,00zł.
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page