Kurs prawo jazdy Kat. B + E

Kurs zawiera:

Prawo jazdy B+E – do czego uprawnia? Jakie są wymagania?

Prawo jazdy tej kategorii uprawnia do kierowania kilkoma typami pojazdów: pojazdów określonych w kategorii B, łącznie z przyczepą (należy przy tym pamiętać, że masa całkowita przyczepy nie może być większa niż 3,5 t), ciągników rolniczych z przyczepą (lub przyczepami) oraz pojazdów wolnobieżnych z przyczepą (lub przyczepami). 

O prawo jazdy tej kategorii może ubiegać się każda osoba pełnoletnia, która posiada już prawo jazdy kategorii B. Należy przy tym pamiętać, że kandydat na kierowcę kategorii B+E musi na nowo uzyskać Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). W naszym ośrodku chętnie pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności z tym związanych. 

Uprawnienia

Wymagania

Kurs dostępny z dofinansowaniem z funduszy Unijnych!

 • Program Kariera
  dla osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą, bez wyższego wykształcenia
  87% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Program Kariera Zawodowa
  dla osób pracujących bez wyższego wykształcenia
  85% dofinansowania  – do kwoty 5055 zł
 • Małopolskie Bony Rozwojowe M-Bon
   dla przedsiębiorców i ich pracowników
  80% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Z POWERem w przyszłość
  dla osób bezrobotnych w wieku 15-29 lat
  100% dofinansowania
 • Siła kompetencji
   dla osób, których umowy o prace czy zlecenia nie zostały przedłużone

Dowiedz się więcej >>

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kategorii B+E?

Z tego powodu, że wszyscy kandydaci z kategorii B+E muszą posiadać już prawo jazdy kategorii B, oczywistym jest, że zdali już egzamin teoretyczny i dlatego nie muszą go przechodzić ponownie. Cały kurs składa się z 15 godzin zajęć praktycznych, w trakcie których kursant jeździ po placu manewrowym i w miejskim ruchu drogowym. W OES Kraków kursanci w trakcie zajęć jeżdżą obecnie Renault Traffic z przyczepą. Następnym krokiem jest praktyczny egzamin wewnętrzny. Gdy kursant zda egzamin wewnętrzny, podchodzi do praktycznego egzaminu państwowego. Po pozytywnym jego zakończeniu wystarczy uiścić opłatę za wydanie prawa jazdy, a następnie odebrać je w urzędzie odpowiednim dla miejsca zamieszkania kursanta.

Długość trwania kursu na prawo jazdy kategorii B+E w naszych ośrodkach zależy w dużym stopniu od kandydata i jest indywidualna. Nasi kursanci na początku zajęć praktycznych dostają grafik z ustalonymi terminami spotkań, dzięki czemu wiedzą, jak długo może potrwać ich nauka. 

Etapy Kursów

Zapisz się na kurs prawa jazdy ONLINE

Prawo jazdy B+E – wybierz OES Kraków

W przypadku kursu na prawo jazdy warto wybrać sprawdzony i doświadczony środek, ponieważ sposób szkolenia nie tylko w naturalny sposób wpływa na jego skutek (zdany lub niezdany egzamin państwowy), ale też na bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jesteśmy doświadczonym ośrodkiem szkolenia kierowców. Działamy już od 2001 roku, a spod naszych skrzydeł wyszło wielu świetnych kierowców. Nasza kadra to sami wyspecjalizowani instruktorzy, pasjonaci w swojej dziedzinie. Z pewnością odpowiedzą na każde nurtujące pytanie i chętnie podzielą się swoim doświadczeniem. 

W OES dbamy też o komfort naszych kursantów, dlatego do ich dyspozycji oddajemy nasze prywatne sale wykładowe i plac manewrowy, dzięki czemu nic nie rozprasza ich uwagi. Co więcej, na zajęciach praktycznych w naszych ośrodkach kursanci jeżdżą jedynie sprawdzonymi samochodami, takimi samymi, jakie aktualnie obowiązują na egzaminach państwowych, dzięki czemu wcześniej mogą się zapoznać ze specyfiką pojazdu i uniknąć dodatkowego stresu. 

Pomagamy w wypełnieniu wszelkich formalności, obsługujemy naszych klientów kompleksowo i zawsze służymy pomocą. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszych pozostałych kursów i szkoleń, a także zapisania się na kurs w odpowiedniej zakładce.

Postaw na nas!

Chcesz zrobić prawo jazdy? Kraków i OES to idealne połączenie. Jesteśmy doświadczoną i jedną z największych szkół jazdy w Krakowie. Posiadamy już 6 placówek, a wszystko po to, by każdy mógł wybrać dogodną lokalizację dla siebie. Można nas znaleźć w 4 lokalizacjach w Krakowie oraz w Zabierzowie i Wieliczce. W każdej z naszych lokalizacji oferujemy kursy i szkolenia na najwyższym poziomie. Troszczymy się o to, by wiedzę przekazywała kursantom świetnie wyszkolona kadra instruktorów, którzy dysponują fachową wiedzą i dużym doświadczeniem, a co więcej są pasjonatami w swojej dziedzinie.

Zapisz się na kurs

Klasycznie...