Kurs prawo jazdy Kat. B1

Kurs zawiera:

Prawo jazdy B1 – do czego upoważnia? Podstawowe informacje

Prawo jazdy tej kategorii jest dedykowane głównie nastolatkom, które przed ukończeniem 18 roku życia chcą prowadzić auta. Umożliwia ono kierowanie małymi autami, które rozpędzają się najwyżej do 100 km/h. Ich masa bez obciążenia nie może przekraczać 400 kg (w przypadku pojazdów przeznaczonych do przewozu osób) lub 550 kg (w przypadku pojazdów do przewozu towarów). Moc silnika w mikrosamochodach w kategorii B1 nie może być też większa niż 15 kW. Prawo jazdy B1 upoważnia też do prowadzenia pojazdów, które są określone w kategorii AM, czyli motorowery o pojemności silnika do 50 ccm i czterokołowce lekkie, o masie do 350 kg.

Prawo jazdy kategorii B1 mogą uzyskać osoby, które ukończyły 16 lat, choć kurs mogą rozpocząć już 3 miesiące wcześniej. Do rozpoczęcia kursu osoby niepełnoletnie potrzebują zgody rodziców lub opiekunów prawnych. 

Uprawnienia

Wymagania

Kurs dostępny z dofinansowaniem z funduszy Unijnych!

 • Program Kariera
  dla osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą, bez wyższego wykształcenia
  87% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Program Kariera Zawodowa
  dla osób pracujących bez wyższego wykształcenia
  85% dofinansowania  – do kwoty 5055 zł
 • Małopolskie Bony Rozwojowe M-Bon
   dla przedsiębiorców i ich pracowników
  80% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Z POWERem w przyszłość
  dla osób bezrobotnych w wieku 15-29 lat
  100% dofinansowania
 • Siła kompetencji
   dla osób, których umowy o prace czy zlecenia nie zostały przedłużone

Dowiedz się więcej >>

Jak zdobyć prawo jazdy kategorii B1? Etapy kursu

Pierwszym krokiem jest uzyskanie PKK, czyli Profilu Kandydata na Kierowcę. Możesz to zrobić na kilka sposobów, między innymi w urzędzie i w naszych ośrodkach szkoleniowych. Potrzeba do tego jednego kolorowego zdjęcia, dowodu osobistego/paszportu, orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów, wniosku o wydanie prawa jazdy i zgody od rodziców/opiekunów prawnych (w przypadku osoby niepełnoletniej). 

Następnie można już zapisać się do szkoły jazdy i rozpocząć kurs, który obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin zajęć praktycznych. Po ukończonym szkoleniu należy zdać wewnętrzny egzamin teoretyczny i praktyczny, a następnie teoretyczny i praktyczny egzamin państwowy. Państwowy egzamin odbywa się na pojeździe podstawionym przez zdającego. W naszej szkole jazdy pierwsze podstawienie samochodu na egzamin państwowy kosztuje 100 zł, a każde następne 150 zł. Po pozytywnym zakończeniu egzaminu kursant musi wpłacić na konto urzędu opłatę za wydanie prawa jazdy i po 9 dniach może je już odebrać. 

Etapy Kursów

Zapisz się na kurs prawa jazdy ONLINE

Kategoria B1 prawo jazdy – zapraszamy do OES Kraków

Jeśli myślisz o zapisie na kurs prawa jazdy kategorii B1 w Krakowie, to zapraszamy Cię do OES. Jesteśmy doświadczoną i znaną szkołą jazdy z wysoko wyspecjalizowaną kadrą. Nasze kursy odbywają się w przyjaznej atmosferze, bez stresu. Od 2001 roku skutecznie przygotowujemy kursantów do egzaminu na prawo jazdy. Organizujemy też szkolenia zawodowe dla kierowców i kursy specjalistyczne, a także kursy finansowane z funduszy unijnych. W OES do każdego kursanta podchodzimy indywidualnie i pomagamy w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z tworzeniem Profilu Kandydata na Kierowcę. Na początku zajęć praktycznych ustalamy grafik, który jest dopasowany do preferencji kursanta, dzięki temu od razu wie, jak długo potrwa kurs i czego może się spodziewać. Każdy może też sam wybrać instruktora według swoich preferencji. Posiadamy 6 ośrodków w Krakowie, Zabierzowie i Wieliczce, co ułatwia klientom wybór najdogodniejszej lokalizacji. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą i zapisu na kursy.

Postaw na nas!

Chcesz zrobić prawo jazdy? Kraków i OES to idealne połączenie. Jesteśmy doświadczoną i jedną z największych szkół jazdy w Krakowie. Posiadamy już 6 placówek, a wszystko po to, by każdy mógł wybrać dogodną lokalizację dla siebie. Można nas znaleźć w 4 lokalizacjach w Krakowie oraz w Zabierzowie i Wieliczce. W każdej z naszych lokalizacji oferujemy kursy i szkolenia na najwyższym poziomie. Troszczymy się o to, by wiedzę przekazywała kursantom świetnie wyszkolona kadra instruktorów, którzy dysponują fachową wiedzą i dużym doświadczeniem, a co więcej są pasjonatami w swojej dziedzinie.

Zapisz się na kurs

Klasycznie...

Promocja!
Original price was: 3.700,00zł.Current price is: 3.400,00zł.
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Promocja!
Original price was: 3.500,00zł.Current price is: 3.300,00zł.
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Promocja!
Original price was: 4.700,00zł.Current price is: 4.500,00zł.
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Promocja!
Original price was: 3.900,00zł.Current price is: 3.700,00zł.
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page