Kurs prawo jazdy Kat. A1

Kurs zawiera:

Prawo jazdy A1 – spełnij swoje marzenie o prowadzeniu jednośladu!

Najprościej mówiąc, prawo jazdy kategorii A1 jest dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć swoją motocyklową przygodę i uzyskać uprawnienia do prowadzenia motocyklu o objętości skokowej silnika do 125 ccm i mocy nieprzekraczającej 11 kW (15KM). Co ważne, motocykl musi mieć stosunek mocy do masy własnej nie większy niż 0,1 kW/kg – to oczywiście jest zabezpieczenie, aby jednoślad nie osiągał zbyt dużych prędkości, które mogłyby być niebezpieczne dla osób początkujących. 

Kategoria A1 uprawnia także do prowadzenia motocykli trójkołowych o maksymalnej mocy 15 kW, wszystkich pojazdów, które są określone w kategorii AM, a także zespołu pojazdów, który jest złożony z pojazdów wszystkich wymienionych powyżej, połączonych przyczepą. 

O tę kategorię prawa jazdy mogą oczywiście ubiegać się wszyscy, jednak najczęściej są to osoby poniżej 18 roku życia. Aby zacząć starania o uprawnienia należy mieć 15 lat i 9 miesięcy (prowadzić pojazdy z kategorii A1 można po ukończeniu 16 roku życia). W przypadku niepełnoletności trzeba jednak uzyskać zgodę od rodziców lub opiekunów prawnych.

Uprawnienia

Wymagania

Kurs dostępny z dofinansowaniem z funduszy Unijnych!

 • Program Kariera
  dla osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą, bez wyższego wykształcenia
  87% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Program Kariera Zawodowa
  dla osób pracujących bez wyższego wykształcenia
  85% dofinansowania  – do kwoty 5055 zł
 • Małopolskie Bony Rozwojowe M-Bon
   dla przedsiębiorców i ich pracowników
  80% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Z POWERem w przyszłość
  dla osób bezrobotnych w wieku 15-29 lat
  100% dofinansowania
 • Siła kompetencji
   dla osób, których umowy o prace czy zlecenia nie zostały przedłużone

Dowiedz się więcej >>

Prawo jazdy kategoria A1 – jak wygląda kurs?

Aby zdobyć uprawnienia kategorii A1 należy spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich jest zgoda od rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich). Następnie kandydat musi uzyskać PKK, czyli Profil Kandydata na Kierowcę. Jest to elektroniczny dokument, który zawiera dane dotyczące kandydata na kierowcę, przebiegu jego kursu i egzaminów. Ułatwia on przebieg dokumentów między ośrodkiem szkoleniowym, WORD i urzędami. O PKK można się ubiegać w urzędach, za pośrednictwem poczty, ale też internetowo.

Gdy kandydat ma już PKK, zapisuje się do szkoły jazdy na kurs. Kurs w naszej szkole obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin zajęć praktycznych. Po odbyciu kursu kandydat zdaje wewnętrzny egzamin teoretyczny i praktyczny, po czym podchodzi do państwowego egzaminu teoretycznego i praktycznego. Po pozytywnym zakończeniu egzaminu pozostaje tylko wpłacić na konto urzędu opłatę od wydania prawa jazdy, a po 9 dniach je odebrać. Gotowe!

Etapy Kursów

Zapisz się na kurs prawa jazdy ONLINE

Prawo jazdy A1 – Kraków OES to najlepszy wybór!

Zapraszamy do zapisu na kurs do naszego ośrodka szkoleniowego. Dlaczego warto? Jesteśmy doświadczonym zespołem (działamy od 2001 roku), który oferuje usługi na najwyższym poziomie. Posiadamy szeroką ofertę kursów i szkoleń specjalistycznych – u nas można zdobyć uprawnienia na każdą kategorię prawa jazdy. Mimo że kształcimy wielu przyszłych kierowców, to każdego z nich traktujemy indywidualnie i kompleksowo. W naszych ośrodkach oprócz kursów można też załatwić wszystkie formalności, przez co cały proces jest o wiele łatwiejszy i szybszy. Co więcej, ceny w naszych ośrodkach są konkurencyjne.  Koszt kursu na prawo jazdy kategorii A1 oscyluje między 2100-2300 zł. Regularnie na naszej stronie pojawiają się też promocje, do których śledzenia zachęcamy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty w zakładce „Zapisz się na kurs”.

Postaw na nas!

Chcesz zrobić prawo jazdy? Kraków i OES to idealne połączenie. Jesteśmy doświadczoną i jedną z największych szkół jazdy w Krakowie. Posiadamy już 6 placówek, a wszystko po to, by każdy mógł wybrać dogodną lokalizację dla siebie. Można nas znaleźć w 4 lokalizacjach w Krakowie oraz w Zabierzowie i Wieliczce. W każdej z naszych lokalizacji oferujemy kursy i szkolenia na najwyższym poziomie. Troszczymy się o to, by wiedzę przekazywała kursantom świetnie wyszkolona kadra instruktorów, którzy dysponują fachową wiedzą i dużym doświadczeniem, a co więcej są pasjonatami w swojej dziedzinie.

Zapisz się na kurs

Klasycznie...