Kurs prawo jazdy Kat. C + E

Kurs zawiera:

Kategoria C+E – do czego uprawnia? Kto może ją uzyskać?

Kwestia uprawnień w tej kategorii jest złożona i zależy od tego, jakie kategorie prawa jazdy kandydat już posiada. Przede wszystkim prawo jazdy kat. C+E umożliwia kierowcom kierowanie pojazdami określonymi w kategorii C (ciężarówkami) razem z przyczepą. Ponadto, jeśli kierowca posiada już kategorię B, to dodatkowa kategoria C+E daje mu uprawnienia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii B+E, a gdy posiada kategorię D – może prowadzić zespół pojazdów określonych w kategorii D+E. Co więcej, kierowca może także kierować ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami).

Prawo jazdy tej kategorii może otrzymać tylko osoba, która ukończyła 21 lat. Jedynie dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną, minimalny wiek do uzyskania uprawnień wynosi 18 lat. Co więcej, kierowcy muszą posiadać już prawo jazdy kategorii C. Jeśli kandydat jeszcze nie otrzymał dokumentu, to do rozpoczęcia kursu C+E wystarczy protokół z egzaminu praktycznego kategorii C.

Uprawnienia

Wymagania

Kurs dostępny z dofinansowaniem z funduszy Unijnych!

 • Program Kariera
  dla osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą, bez wyższego wykształcenia
  87% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Program Kariera Zawodowa
  dla osób pracujących bez wyższego wykształcenia
  85% dofinansowania  – do kwoty 5055 zł
 • Małopolskie Bony Rozwojowe M-Bon
   dla przedsiębiorców i ich pracowników
  80% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Z POWERem w przyszłość
  dla osób bezrobotnych w wieku 15-29 lat
  100% dofinansowania
 • Siła kompetencji
   dla osób, których umowy o prace czy zlecenia nie zostały przedłużone

Dowiedz się więcej >>

Kurs na prawo jazdy C+E – poznaj jego tajniki!

Aby rozpocząć kurs tej kategorii, należy najpierw ponownie zdobyć Profil Kandydata na Kierowcę (PKK), bez względu na to, czy był on wyrabiany w niedalekiej przeszłości. Oczywiście w naszych ośrodkach możemy pomóc w dopełnieniu wszelkich formalności, aczkolwiek kandydat może też to zrobić osobiście w urzędzie czy na przykład przez Internet. Następnie może już zapisać się na kurs w wybranej szkole. W OES obejmuje on 25 godzin zajęć praktycznych. Gdy kursant je już odbędzie, przystępuje do wewnętrznego egzaminu praktycznego (nie ma części teoretycznej), a następnie zdaje państwowy egzamin praktyczny. Czas trwania kursu w naszej szkole jest kwestią indywidualną i zależy od grafiku zajęć, który jest ustalany indywidualnie z każdym kursantem

Etapy Kursów

Zapisz się na kurs prawa jazdy ONLINE

Dlaczego warto zrobić kategorię C+E w OES Kraków?

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty kursów. Jesteśmy doświadczoną szkołą, działającą już od 2001 roku, więc doskonale wiemy, jakie są potrzeby i oczekiwania przyszłych kierowców. W OES nie tylko pomagamy kursantom w zdaniu egzaminu na prawo jazdy, ale też umożliwiamy uzyskanie kwalifikacji wstępnej, Profilu Kandydata na Kierowcę oraz załatwienie innych formalności. 

Aby szkolenie było jak najbardziej komfortowe i skuteczne, do wyłącznej dyspozycji naszych kursantów oddajemy plac manewrowy, a także własne sale wykładowe. Co więcej nasze zajęcia praktyczne odbywają się na pojazdach takich samych jak na egzaminach państwowych (w przypadku kategorii C+E są to Renault Premium, Renault Midlum + przyczepa typu tandem), dzięki czemu kursanci już wcześniej mogą zapoznać się ze specyfiką danego pojazdu. Naszych klientów obsługujemy indywidualnie i kompleksowo – w przypadku zajęć praktycznych kursanci z góry dostają grafik zajęć, dzięki czemu wiedzą, kiedy ich szkolenie się zakończy. Nasze kursy odbywają się bez rozciągania w czasie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Postaw na nas!

Chcesz zrobić prawo jazdy? Kraków i OES to idealne połączenie. Jesteśmy doświadczoną i jedną z największych szkół jazdy w Krakowie. Posiadamy już 6 placówek, a wszystko po to, by każdy mógł wybrać dogodną lokalizację dla siebie. Można nas znaleźć w 4 lokalizacjach w Krakowie oraz w Zabierzowie i Wieliczce. W każdej z naszych lokalizacji oferujemy kursy i szkolenia na najwyższym poziomie. Troszczymy się o to, by wiedzę przekazywała kursantom świetnie wyszkolona kadra instruktorów, którzy dysponują fachową wiedzą i dużym doświadczeniem, a co więcej są pasjonatami w swojej dziedzinie.

Zapisz się na kurs

Klasycznie...