Kurs prawo jazdy Kat. C

Kurs zawiera:

Prawo jazdy – kurs kategoria C dla osób chcących jeździć ciężarówkami

Ta kategoria prawa jazdy jest dla osób, chcących kierować zdecydowanie cięższymi pojazdami. Przede wszystkim uprawnia do prowadzenia pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t (z wyjątkiem autobusu) – czyli po prostu ciężarówek. Do tego uprawnia do kierowania wyżej wymienionych pojazdów z przyczepą lekką, ciągników rolniczych i pojazdów wolnobieżnych (czyli tych, których konstrukcja ogranicza prędkość do 25 km/h). Z kategorią C kierowca może także prowadzić wszystkie pojazdy wyszczególnione w kategorii AM, czyli motorowerów i czterokołowców lekkich. 

O prawo jazdy kategorii C mogą się ubiegać osoby, które ukończyły 21 rok życia, jednak jest od tej reguły wyjątek. Aby móc uzyskać uprawnienia kategorii C już w wieku 18 lat, należy uzyskać kwalifikację wstępną. Od 18 roku życia pojazdy tej kategorii mogą prowadzić także żołnierze kierujący pojazdami Sił Zbrojnych. 

Dodatkowo, aby rozpocząć kurs na prawo jazdy C, kandydat musi już posiadać prawo jazdy kategorii B. Musi także na nowo uzyskać Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). W naszych ośrodkach chętnie pomożemy dopełnić wszelkich formalności z tym związanych.

Uprawnienia

Wymagania

Kurs dostępny z dofinansowaniem z funduszy Unijnych!

 • Program Kariera
  dla osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą, bez wyższego wykształcenia
  87% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Program Kariera Zawodowa
  dla osób pracujących bez wyższego wykształcenia
  85% dofinansowania  – do kwoty 5055 zł
 • Małopolskie Bony Rozwojowe M-Bon
   dla przedsiębiorców i ich pracowników
  80% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Z POWERem w przyszłość
  dla osób bezrobotnych w wieku 15-29 lat
  100% dofinansowania
 • Siła kompetencji
   dla osób, których umowy o prace czy zlecenia nie zostały przedłużone

Dowiedz się więcej >>

Nauka jazdy kat. C – tak wygląda kurs!

Na początku kandydat musi przejść przez badania lekarskie i uzyskać PKK. Tak, jak pisaliśmy, możemy pomóc w jego wyrobieniu, ale kandydat może też zrobić to samodzielnie – w urzędzie, drogą pocztową czy przez Internet. Następnie kandydat musi zapisać się na kurs do wybranej szkoły jazdy. Kurs składa się z 30 godzin zajęć teoretycznych i takiej samej liczby godzin zajęć praktycznych. W naszych ośrodkach zajęcia teoretyczne odbywają się w naszych własnych salach wykładowych, a na zajęciach praktycznych tej kategorii kursanci jeżdżą obecnie Renault Premium, Renault Midlum. 

Po ukończeniu zajęć kursanci podchodzą do wewnętrznego egzaminu teoretycznego i praktycznego, a następnie państwowego egzaminu teoretycznego i praktycznego. Po jego zdaniu ostatnim krokiem jest odebranie dokumentu prawa jazdy z urzędu właściwego dla miejsca zamieszkania kursanta. 

Etapy Kursów

Zapisz się na kurs prawa jazdy ONLINE

Prawo jazdy kat. C Kraków – zapraszamy do OES!

Wybór szkoły jazdy to poważny wybór – od tego w dużej mierze zależy rezultat egzaminu państwowego, ale też bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też zachęcamy do wyboru doświadczonego i sprawdzonego ośrodka. W OES Kraków właśnie tacy jesteśmy! Naszą kadrę tworzą doświadczeni, wysoko wyspecjalizowani instruktorzy, którzy z pewnością będą w stanie odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości kursantów. W trosce o naszych klientów udostępniamy na wyłączność plac manewrowy, by szkolenie odbywało się bez przeszkód. Kurs C prawo jazdy w naszych ośrodkach odbywa się na pojazdach takich samych jak na egzaminach państwowych, co cenią nasi kursanci. Posiadamy 6 ośrodków w Krakowie i okolicach, dlatego każdy może wybrać dogodną lokalizację. Wiele formalności jesteśmy w stanie załatwić przez telefon, a nasze ośrodki są też czynne w soboty. Wszystko po to, aby nauka była jak najbardziej komfortowa. Zapraszamy do zapisu na kurs!

Postaw na nas!

Chcesz zrobić prawo jazdy? Kraków i OES to idealne połączenie. Jesteśmy doświadczoną i jedną z największych szkół jazdy w Krakowie. Posiadamy już 6 placówek, a wszystko po to, by każdy mógł wybrać dogodną lokalizację dla siebie. Można nas znaleźć w 4 lokalizacjach w Krakowie oraz w Zabierzowie i Wieliczce. W każdej z naszych lokalizacji oferujemy kursy i szkolenia na najwyższym poziomie. Troszczymy się o to, by wiedzę przekazywała kursantom świetnie wyszkolona kadra instruktorów, którzy dysponują fachową wiedzą i dużym doświadczeniem, a co więcej są pasjonatami w swojej dziedzinie.

Zapisz się na kurs

Klasycznie...

Promocja!
Original price was: 4.800,00zł.Current price is: 4.500,00zł.
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Promocja!
Original price was: 3.800,00zł.Current price is: 3.500,00zł.
Wybierz opcje This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page