Kurs prawo jazdy Kat. A2

Kurs zawiera:

Zapraszamy na kurs A2 – prawo jazdy na motocykl jest w zasięgu ręki!

Najprościej mówiąc, prawo jazdy kategorii A2 jest dla osób, które chcą zdobyć uprawnienia do prowadzenia motocykli o większej mocy. W przypadku tej kategorii moc motocyklu nie może przekraczać 35 kW, a jego stosunek mocy do masy własnej nie może być większy niż 0,2 kW/kg. Podobnie jak w przypadku kategorii A1, prawo jazdy A2 upoważnia także do prowadzenia motocykli trójkołowych o maksymalnej mocy 15 kW, wszystkich pojazdów wyszczególnionych w kategorii AM oraz zespołu wszystkich wyżej wymienionych pojazdów połączonych przyczepą (jednak tylko na terenie Polski). O prawo jazdy kategorii A2 może ubiegać się każda osoba, która ukończyła 18 lat (ale kurs można rozpocząć 3 miesiące wcześniej). 

Uprawnienia

Wymagania

Kurs dostępny z dofinansowaniem z funduszy Unijnych!

 • Program Kariera
  dla osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą, bez wyższego wykształcenia
  87% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Program Kariera Zawodowa
  dla osób pracujących bez wyższego wykształcenia
  85% dofinansowania  – do kwoty 5055 zł
 • Małopolskie Bony Rozwojowe M-Bon
   dla przedsiębiorców i ich pracowników
  80% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Z POWERem w przyszłość
  dla osób bezrobotnych w wieku 15-29 lat
  100% dofinansowania
 • Siła kompetencji
   dla osób, których umowy o prace czy zlecenia nie zostały przedłużone

Dowiedz się więcej >>

Prawo jazdy A2 – jak wygląda kurs?

Aby zacząć kurs, należy uzyskać Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Można to zrobić osobiście w urzędzie, drogą pocztową, internetową, ale także w naszym ośrodku. Następnie trzeba zapisać się na kurs. Obejmuje on 30 godzin zajęć teoretycznych i 20 godzin zajęć praktycznych, po odbyciu których kandydat podchodzi do wewnętrznego egzaminu teoretycznego i praktycznego. Kolejnym etapem jest zapisanie się na państwowy egzamin teoretyczny i praktyczny. Po zdaniu egzaminu należy wnieść do urzędu opłatę za wydanie prawa jazdy i za 9 dni można odebrać gotowy dokument. 

Etapy Kursów

Zapisz się na kurs prawa jazdy ONLINE

Prawo jazdy A2 Kraków – dlaczego warto wybrać OES?

Nasza szkoła jazdy to doświadczony ośrodek. Kształcimy kierowców na najwyższym poziomie, a w naszej kadrze znajdują się sami wysoko wyspecjalizowani instruktorzy, którzy w przystępny sposób i z uśmiechem na ustach przekazują swoją wiedzę. Posiadamy 6 ośrodków w Krakowie i okolicach, dlatego każdy znajdzie pasującą mu lokalizację. W naszych ośrodkach można załatwić wszelkie formalności, dzięki czemu proces zdobywania prawa jazdy jest łatwiejszy i na pewno szybszy. Koszt prawa jazdy kategorii A2 w naszej szkole to 2400 zł, a dodatkowo na naszej stronie często pojawiają się promocje. Zapraszamy do skorzystania z oferty w zakładce „Zapisz się na kurs”. 

Postaw na nas!

Chcesz zrobić prawo jazdy? Kraków i OES to idealne połączenie. Jesteśmy doświadczoną i jedną z największych szkół jazdy w Krakowie. Posiadamy już 6 placówek, a wszystko po to, by każdy mógł wybrać dogodną lokalizację dla siebie. Można nas znaleźć w 4 lokalizacjach w Krakowie oraz w Zabierzowie i Wieliczce. W każdej z naszych lokalizacji oferujemy kursy i szkolenia na najwyższym poziomie. Troszczymy się o to, by wiedzę przekazywała kursantom świetnie wyszkolona kadra instruktorów, którzy dysponują fachową wiedzą i dużym doświadczeniem, a co więcej są pasjonatami w swojej dziedzinie.

Zapisz się na kurs

Klasycznie...

... albo