Badania dla kierowców

Badania lekarskie na prawo jazdy (Kraków) – jakie są wymagane i dla kogo?

Każdy kandydat na kierowcę, zanim zacznie kurs prawa jazdy, musi przejść badania lekarskie, aby potwierdzić, że nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania do prowadzenia przez niego pojazdów. Jest to jeden z pierwszych kroków, jakie trzeba wykonać, zaraz po zarejestrowaniu się na kurs. Dopiero z odpowiednim zaświadczeniem lekarskim kandydat może uzyskać Profil Kandydata na Kierowcę i rozpocząć szkolenie. Z reguły na szczęście takie badanie wstępne jest formalnością i rzadko kończy się negatywną oceną, więc nie należy się go bać.

Badania na prawo jazdy – Kraków OES

Badania lekarskie na prawo jazdy przeprowadzane są przez lekarza orzecznika, który posiada uprawnienia do wystawiania odpowiednich zaświadczeń. Nie trzeba się specjalnie do nich przygotowywać, bo są to raczej podstawowe badania.

Na początku lekarz przeprowadza wywiad dotyczący chorób przewlekłych, stanu psychicznego, przyjmowanych leków i ewentualnych uzależnień kandydata. Następnie bada wzrok, dlatego należy pamiętać, aby w przypadku noszenia soczewek kontaktowych lub okularów, koniecznie zabrać je ze sobą na badanie. Lekarz sprawdza też zmysł równowagi, mierzy ciśnienie krwi i osłuchuje serce. W razie większych nieprawidłowości może on zlecić wykonanie dodatkowych badań, aczkolwiek w praktyce wydarza się to bardzo rzadko. Cała wizyta trwa nie więcej niż 15 min i kończy się wydaniem orzeczenia.

Badania dla kierowców w Krakowie
zapraszamy na badania w naszych ośrodkach!

W OES wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów i robimy wszystko, aby ich szkolenie odbywało się komfortowo, dlatego też zapraszamy do wykonania badań wstępnych dla kierowców w naszych ośrodkach. Można to zrobić w każdej z naszych lokalizacji w Krakowie, Zabierzowie i Wieliczce. Szybko i bezproblemowo. Pomagamy w załatwieniu wszelkich formalności. Informacje o dostępnych terminach wizyt można uzyskać w każdym z naszych biur, a także telefonicznie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zapisu na nasze szkolenia, a w razie pytań zachęcamy do kontaktu.