Kurs ADR Kraków

Kurs zawiera:

Kurs ADR – do czego upoważnia? Kto może go zrobić?

Kurs ADR Kraków daje kierowcom uprawnienia do przewozu materiałów niebezpiecznych. Materiały niebezpieczne to te, które są których przewóz jest dopuszczony jedynie w warunkach określonych specjalnymi przepisami albo jest zabroniony. O uprawnienia ADR mogą się ubiegać osoby, które ukończyły 21 lat i posiadają prawo jazdy kategorii B, C lub B+C. 

Na szkoleniu ADR przedstawione są zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa przewozu materiałów niebezpiecznych, między innymi: klasyfikacji materiałów niebezpiecznych, wymogów względem przewoźnika towarów niebezpiecznych, obowiązków kierowcy, nadawcy i odbiorcy w zakresie ADR, zagrożeń wynikających z przewozu ADR i sposobów przeciwdziałania im, podstawowych aktów prawnych regulujących przewozy ADR, środków bezpieczeństwa, sposobów zachowywania się i udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku, a także odpowiedzialności cywilnej, administracyjnej oraz karnej za naruszenie przepisów o transporcie towarów niebezpiecznych.

Uprawnienia

Wymagania

Kurs dostępny z dofinansowaniem z funduszy Unijnych!

 • Program Kariera
  dla osób pracujących/prowadzących działalność gospodarczą, bez wyższego wykształcenia
  87% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Program Kariera Zawodowa
  dla osób pracujących bez wyższego wykształcenia
  85% dofinansowania  – do kwoty 5055 zł
 • Małopolskie Bony Rozwojowe M-Bon
   dla przedsiębiorców i ich pracowników
  80% dofinansowania  – do kwoty 2700 zł
 • Z POWERem w przyszłość
  dla osób bezrobotnych w wieku 15-29 lat
  100% dofinansowania
 • Siła kompetencji
   dla osób, których umowy o prace czy zlecenia nie zostały przedłużone

Dowiedz się więcej >>

Kurs ADR KRaków – jak przebiega?

Kurs ADR ma dwa warianty: dokształcający początkowy i dokształcający doskonalący. Ten pierwszy przeznaczony jest dla osób, które po raz pierwszy starają się o uprawnienia ADR, a drugi dla kierowców, którzy mają już uprawnienia ADR, ale chcą je przedłużyć na kolejne 5 lat. Szkolenie początkowe trwa co najmniej 24 godziny lekcyjne, natomiast doskonalące co najmniej 16 godzin. Po zakończeniu kursu kursant podchodzi do egzaminu państwowego, który ma formę testu pisemnego. Egzamin uznaje się za zdany, jeśli kursant udzieli poprawnej odpowiedzi na co najmniej ¾ pytań.

Etapy Kursów

Wymagane Dokumenty

Zapisz się na kurs prawa jazdy ONLINE

Kurs ADR Kraków – zapraszamy do OES!

Chcesz zapisać się na kurs ADR Kraków? OES to najlepszy wybór! W naszej szkole zapewniamy najwyższą jakość prowadzonych zajęć. Jesteśmy ośrodkiem z dużym doświadczeniem w prowadzeniu kursów – działamy już od 2001 roku. Zawsze służymy pomocą i pomagamy naszym kursantom w załatwianiu wszelkich formalności, bo chcemy, aby proces szkoleniowy był jak najbardziej komfortowy. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą i zapisu na kursy.

Postaw na nas!

Chcesz zrobić prawo jazdy? Kraków i OES to idealne połączenie. Jesteśmy doświadczoną i jedną z największych szkół jazdy w Krakowie. Posiadamy już 6 placówek, a wszystko po to, by każdy mógł wybrać dogodną lokalizację dla siebie. Można nas znaleźć w 4 lokalizacjach w Krakowie oraz w Zabierzowie i Wieliczce. W każdej z naszych lokalizacji oferujemy kursy i szkolenia na najwyższym poziomie. Troszczymy się o to, by wiedzę przekazywała kursantom świetnie wyszkolona kadra instruktorów, którzy dysponują fachową wiedzą i dużym doświadczeniem, a co więcej są pasjonatami w swojej dziedzinie.

Zapisz się na kurs

Klasycznie...